Son Dakika
Anasayfa / Genel / TRABZON TANITIM GÜNLERİ HABERLER………….

TRABZON TANITIM GÜNLERİ HABERLER………….

Antalya Trabzon Tanıtım Günleri Başladı

Trabzon Tanıtım Günleri başladı Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği işbirliğiyle düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri, Cam Piramit’te başladı.

Antalya Trabzon Tanıtım Günleri BaşladıTrabzon Tanıtım Günleri başladı

Trabzon Dernekleri Federasyonu ve AntalyaTrabzon Kültürünü Yaşatma Derneği işbirliğiyle düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri, Cam Piramit’te başladı. 17-20 Aralık tarihleri arasında gezilebilecek alandaTrabzon yöresine özel ürünler ve hediyelik eşyelar standlarda sergileniyor.

Trabzon‘un kültürü, sanatı, el sanatları, yöresel yemekleri ve folklorunun tanıtıldığı etkinliğin ev sahipliğini Trabzon Valisi Abdil Celil Öz yaptı. Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul,Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Müslim Kahveci, TrabzonDernekleri Federasyon Başkanı Mustafa Demir ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış, horon gösterisi ile başladı.

Davul ve zurna eşliğinde horon tepen Trabzonlu ekibin gösterisi ayakta alkışlandı.Trabzon‘un anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, fuar alanını dolaştı. El sanatları ve yöresel yemek standları dikkat çekti.

Trabzon Tanıtım Günleri’nin ev sahipliğini yapan Trabzon Valisi Öz, Antalya protokoluna borda mavi renkli atkı hediye etti.

Hakkında Sebahattin KIRAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*