Son Dakika
Anasayfa / Genel / ANTALYA VALİLİĞİ İNTERNET SİTESİ…………

ANTALYA VALİLİĞİ İNTERNET SİTESİ…………

Antalya’da Trabzon Tanıtım Günleri Başladı

Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği’nce “Trabzon Tanıtım Günleri” düzenlendi.

18 Aralık 2015 Cuma

Antalya’da Trabzon Tanıtım Günleri Başladı

        Cam Piramit’te gerçekleşen Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışına Antalya Valisi Muammer Türker, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büüyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Müslim Kahveci, Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Demir, protokol üyeleri ile vatandalar katıldı.

        Antalya Valisi Muammer Türker, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Antalya’nın ülkenin dört bir yanından gelenleri ağırladığını belirterek, “Dünyanın değişik coğrafyalarından gelip Antalya’da yaşamayı seçen yaklaşık 80 bin insana da Antalya kucak açmış, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bir hayat sürmenin keyfini yaşıyoruz” dedi.

        Karadeniz insanının pratik zekâsı, misafirperverliği ve çalışkanlığıyla bilindiğine dikkati çeken Vali Türker, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

        Trabzon Valisi Abdil Celil Öz de, bu etkinlikle Anadolu’nun iki kadim medeniyet şehrinin buluştuğunu ifade etti.

        Karadeniz’in coşkusu ve Akdeniz’in bereketinin bu etkinlikte bir araya geldiğini belirten Öz, “Bu iki şehrin birlikteliğini, enerjisini bu ve benzer etkinliklerle turizm, kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturduğumuzda çok güzellikler ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

        Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Trabzon’a birçok kez gittiğini ve kentin değişimine tanıklık ettiğini vurgulayarak, Trabzon’un hem tarihi hem de doğal güzelliğiyle güzide şehirlerden biri olduğunu anlattı.

        Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından etkinliğin açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.

        Trabzon’un tanıtımının yapılacağı ve bölgeye özgü yöresel ürünlerin sergileneceği etkinlik, 20 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

Hakkında Sebahattin KIRAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*