Son Dakika
Anasayfa / Genel / TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNTERNET SİTESİ……………

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNTERNET SİTESİ……………

Antalya’da bu yıl ilk kez yapılan Trabzon Tanıtım Günleri yoğun ilgi görüyor

Trabzon’un fethinin 554. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Antalya’da devam Trabzon Tanıtım Günleri’nde Trabzon Büyükşehir Belediye standı büyük ilgi görüyor.

Cam Piramit Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde resmi açılışı bugün gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir standını Antalya’da yaşayan Trabzonluların ve Karadenizlilerin yanı sıra Antalyalılar da yoğun olarak ziyaret ediyor. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir ile birlikte çok sayıda bürokrat, işadamı ve siyasetçi Büyükşehir Belediye standını ziyaret etti. 

Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği’nin düzenlediği; Trabzon’un kültürü, sanatı, el sanatları, yöresel yemekleri ve folklorunu tanıtmayı amaçlayan etkinlikte Büyükşehir standını ziyaret eden vatandaşlara Trabzon’u tanıtıcı kitap, dergi, broşür, CD, hamsi anahtarlık, kolonya ve çeşitli hediyeler veriliyor. Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden vatandaşlar Temel Maskotu ile fotoğraf çekilmek için adeta kuyruğa girerken, vatandaşlar böylesine güzel etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Etkinliklerin açılışında Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trabzon’un değişen yüzünü anlatan video ilgi gördü.

Yöresel sanatçıların konserler verdiği etkinlikte vatandaşlar horon halkaları kurarak gönüllerince eğleniyorlar.

18.12.2015antalya açılış (1) antalya açılış (2) antalya açılış (3) antalya açılış (5) antalya açılış (6) antalya_açılış__4_

Hakkında Sebahattin KIRAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*